Maj 24 2017 16:57:25
image Nawigacja image
image Wstąp do OSP image
Tekst alternatywny
image Aktualizacja image

23 Styczeń 2017 r.


Co nowego:
Dodano Galerię Zdjęć;
Nowe 3 newsy;
Nowa podstrona-Wstąp do nas;

image Ostrzeżenia pogodowe image
Tekst alternatywny

image Kontakt image


Ochotnicza Straż Pożarna w Gorawinie


78-124 Gorawino

WWW:
www.ospgorawino.pl Tel.Prezes:
609298262
Admin www:
straz.gorawino@gmail.com

NIP: 6711714932
REGON: 320029875
KRS: 0000227425
image Ostatnie pliki image
· Karta udzielonej kwa...
· Karta udziału OSP w...
· Druk - wystąpienie ...
· Druki na zebranie sp...
· Wniosek o przyjęcie...
image Poszukiwania w Dębicy image

#‎Zdarzenie‬ nr 5 06-06-2016

6 czerwca 2016 roku zastęp OSP Gorawino uczestniczył w działaniach poszukiwawczych mieszkańca Dębicy w rejonie w/w miejscowości. W poszukiwaniach uczestniczyła również jednostka OSP KSRG Rymań, Policja, Straż Graniczna oraz Straż Leśna. Poszukiwania przerwano w godzinach popołudniowych. Niestety na tą chwilę nie udało się jeszcze odnaleźć zaginionego mężczyzny.

image Dzień Dziecka w Gorawinie image

 Stowarzyszenia działające w Gorawinie zorganizowały w sobotę 4 czerwca Dzień Dziecka. Cała akcja odbyła się na Boisku "Orlik" w Gorawinie. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach prowadzonych przez nauczycielki z gorawińskiej szkoły. My zadbaliśmy o to aby każde z świętujących dzieci mogło ubrać hełm oraz buty strażackie i polać wodą do celu co przyniosło naszym pociechom wiele radości i zabawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tej imprezy.

 

 

image Dzień Dziecka w Gorawinie image

image Zalana piwnica w Gorawinie i skutki obfitego deszczu image

#‎Zdarzenie‬ nr 3 30-05-2016

O godz. 22:55 wyjazd zastępu OSP Gorawino do zalanej piwnicy w jednym z mieszkań w Gorawinie. Po wypompowaniu wody, powrót do remizy o godz. 23:30.

#‎Zdarzenie‬ nr 4 31-05-2016

Wyjazd zastępu do usuwania skutków obfitych opadów deszczu w Gorawinie.

image Obchody Bożego Ciała w Gorawinie image

 

26 maja braliśmy udział w procesji w związku z obchodami Bożego Ciała. Procesja przeszła przez naszą miejscowość w stronę Rymania oraz Jarkowa odwiedzając przygotowane przez mieszkańców Gorawina ołtarze. Strażacy z naszej jednostki zajęli się jak co roku pomocą w organizacji procesji oraz wraz z patrolem policji zabezpieczali trasę przemarszu wiernych.

 


image Walne Zebranie Zarządu Gminnego OSP image

 

W dniu 14 maja br. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rymaniu, odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze zarządu gminnego OSP. Na zebranie przybyli członkowie ustępującego zarządu, delegaci z jednostek OSP z terenu naszej gminy oraz zaproszeni goście.

 

Zebranie otworzył dh Grzegorz Ruciński. Składało się ono z kilku etapów. Ustępujący zarząd oraz komisja rewizyjna odczytała sprawozdania z działalności w trakcie trwania ich kadencji.

 

Następnie przystąpiono do wyborów nowego składu zarządu gminnego OSP oraz komisji rewizyjnej. Nowy zarząd oraz komisja rewizyjna ukonstytuowała się następująco:

 

Zarząd Gminny OSP

Komendant Gminny OSP - dh Robert Piskorz z OSP KSRG Rymań

Zastępca Komendanta Gminnego OSP - dh Tomasz Blutka z OSP Gorawino

Prezes Gminny OSP - dh Grzegorz Ruciński z OSP Starnin

Zastępca Prezesa Gminnego OSP - dh Ewa Kuźma z OSP Gorawino

Sekretarz Gminny OSP - Krzysztof Bujak, pracownik Urzędu Gminy Rymań

W skład zarządu weszli również wytypowani członkowie OSP z terenu Gminy Rymań.

 

Komisja Rewizyjna OSP Gminy Rymań

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej - dh Kamil Kuźma z OSP Gorawino

Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej - dh Mateusz Panońko z OSP Drozdowo

Sekretarz Komisji Rewizyjnej - dh Grzegorz Misikonis z OSP Starnin

 

Ustępującemu zarządowi, a szczególnie byłemu już Komendantowi tj. Jerzemu Puchalskiemu, przybyli na zebranie goście oraz członkowie OSP złożyli podziękowania za wspólne działanie w trakcie mijającej kadencji.

Gośćmi byli:

Prezes Zarządu Powiatowego OSP - dh Jerzy Bartnik

Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu - bryg.
Krzysztof Makowski

Wójt Gminy Rymań - Mirosław Terlecki

Nowemu zarządowi życzymy osiagania wyznaczonych celów, które również wpłyną na zwiększenie poczucia przynależnoći członków OSP z Gminy Ryman do struktor mających jedną wspólną idee tj. ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego.


image Wielki pożar traw pod Dźwirzynem image

 

7 maja około godz. 15:00 między Karcinem, Głowaczewem i Dźwirzynem wybuchł pożar nieużytków. W trwających ponad 7 godzin działaniach brało udział ponad 10 zastępów straży pożarnej z Gminy Kołobrzeg, Kołobrzegu, Charzyna oraz Gościna. Galeria z pożaru w linku poniżej (kliknij):

http://e-kg.pl/aktualnosci/2042-zobacz-walke-z-zywiolem-foto

 

image Dzień Strażaka image

 

3 maja  wraz z OSP Starnin uczestniczyliśmy w uroczystości liturgicznej głównej patronki Polski podczas, której obchodzono również wspomnienie świętego Floriana - patrona strażaków.Po mszy świętej oraz procesji udaliśmy się już tradycyjnie na cmentarz w naszej miejscowości, gdzie zapaliliśmy znicze oraz oddalismy honory druhom, którzy odeszli już z naszych szeregów.

 

Na cmentarzu w Gorawinie spoczywa ich 10.

image Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej image

 

W dniu 2 kwietnia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbył się etap powiatowy konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji stanęli zwycięzcy 3 kategorii wiekowych z każdej gminy naszego powiatu. Udział w eliminacjach powiatowych wziął również członek MDP Gorawino Grzegorz Wojewódzki, który zwyciężył wśród gimnazjalistów uzyskując maksymalną ilość punktów! W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Kacper Tekiel z Dygowa, natomiast wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był pochodzący z Ramlewa, Kacper Maszczak. Zwycięzcy każdej z grupy wiekowej jeszcze w kwietniu wezmą udział w kwalifikacjach wojewódzkich. Trzymamy kciuki za Grzegorza!

 

Poniżej zdjęcie pochodzące z portalu www.e-kg.pl

Więcej zdjęć oraz informacji w linku poniżej:

http://e-kg.pl/aktualnosci/1732-zaprezentowali-wiedze-z-zakresu-ochrony-ppoz-foto

Grzegorz Wojewódzki z Gorawina odbiera nagrodę za zwycięstwo w kategorii szkół gimnazjalnych

image Płonął balot słomy w Gorawinie image

#‎Zdarzenie‬ nr 2 03-04-2016


O godz. 10:15 wyjazd zastępu OSP Gorawino do palącego się balotu słomy w miejscowości Gorawino. Na miejscu ustalono, że ogień został ugaszony przez właściciela działki. Przy użyciu szybkiego natarcia dogaszono tlące się jeszcze materiały palne. Do remizy wróciliśmy o godz. 10:50. Zastęp 5-osobowy.

image Płonęły gałęzie, śmieci i trawa w Jarkowie image

Słoneczna pogoda dała o sobie znać. W dniu dzisiejszym tj. 27-03 o godz. 14:30 udaliśmy się do miejscowości Jarkowo, gdzie według zgłoszenia miały płonąć budynki gospodarcze. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że palą się jedynie gałęzie oraz śmieci składowane w okolicy w/w budynków. W związku z powyższym przy użyciu szybkiego natarcia przystąpiliśmy do stłumienia ognia. Po chwili na miejsce dojechał zastęp OSP Starnin, za nim 2 zastępy OSP KSRG Rymań i zastęp JRG Kołobrzeg. Działania polegały na ugaszeniu palących się gałęzi oraz traw, które również uległy zapaleniu. Działania zakończono o godz. 15:25. Zastęp w 6 osobowej obsadzie.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia jeża ,który znaleziony został wśród palących się gałęzi.Zdjęcia pochodzą z fanpage OSP Starnin na facebooku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania.

image Polecamy image
Tekst alternatywny


Tekst alternatywny

image e-Kronika image
Tekst alternatywny
image Akcje - 2016 image

Pożary-3
Miejscowe zagrożenia-0
Inne zdarzenia -0

Ogółem-3


Ostatni wyjazd: 27-03-2017


Rok 2016 ogółem - 15
Rok 2015 ogółem - 12
Rok 2014 ogółem - 7
Rok 2013 ogółem - 10
Rok 2012 ogółem - 8

image Licznik image

Statystyki
image Video image

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Darkscape by Digital | PhpFusionBox.com